Získejte exkluzivní výhody za vaši první objednávku:

Doručení už od 60 minut

30 dní doprava zdarma

100% záruka spokojenosti

Doprava

Where will we deliver?

Enter your address to view exact delivery times and relevant assortment.

Košík

-27 %

Panadol

PANADOL PRO DĚTI JAHODA 24MG/ML Perorální suspenze 1X100ML+STŘ

Produkt z
BENU lékárna
Tento produkt je ze sortimentu BENU Lékárny, se kterou Rohlik.cz spolupracuje. Kurýr Rohlik.cz Vám tento produkt doveze společně s Vaším nákupem.
1 ks
Akce do 31. 5.
159,90 Kč  219,90 Kč
159,90 Kč/ks

Doručení už do 60 minut

30+ zákazníků pravidelně nakupuje

Panadol pro děti obsahuje paracetamol, látku proti bolesti (analgetikum) a ke snížení horečky (antipyretikum). Má jahodovou příchuť. Panadol pro děti je určen ke snížení horečky provázející chřipku, nachlazení, infekční onemocnění dětského věku (např. spalničky, zarděnky, plané neštovice, spála, příušnice) a ke snížení horečky po očkování. Panadol pro děti je též vhodný k tlumení mírné až středně silné bolesti provázející prořezávání zubů, bolesti zubů, bolesti hlavy nebo bolesti v krku provázející záněty horních cest dýchacích. Panadol pro děti je vhodný pro děti od 3 měsíců do 12 let. Ke snížení horečky po očkování může být podán dětem od 2 měsíců. Paracetamol se po podání rychle vstřebává, účinek se dostavuje do 30 minut, vrcholí zhruba za 2 hodiny po podání a odeznívá během 4 hodin. Pokud se do 3 dnů nebude Vaše dítě cítit lépe nebo pokud se mu přitíží, musíte se poradit s lékařem. Velikost balení: 100 ml.

Léčivou látkou je paracetamol. Jeden ml suspenze obsahuje 24 mg paracetamolu, pomocnými látkami jsou xanthanová klovatina (E 415), jahodové aroma (obsahuje umělé a/nebo přírodní aromatické látky, triacylglyceroly se středním řetězcem), tekutý nekrystalizující sorbitol 70 % (E 420), roztok maltitolu, methylparaben (E 218), propylparaben (E 216), kyselina citronová (E 330), dihydrát natrium-citrátu, glycerol (E 422), dinatrium-edetát, sukralosa, čištěná voda.

Dávkování: Vždy používejte Panadol pro děti přesně podle pokynů příbalové informace. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Přípravek je určen k perorálnímu podání (podání ústy). Před použitím lahvičku protřepejte. Vašemu dítěti vždy podávejte nejnižší účinnou dávku po nejkratší dobu nutnou ke zlepšení příznaků. Jestliže se Vaše dítě narodilo nedonošené, poraďte se s lékařem dříve, než Panadol pro děti začnete dítěti podávat. Děti od 3 měsíců do 12 let: Pokud lékař nedoporučí jinak, určete správnou dávku přípravku pomocí tabulky uvedené v příbalové informaci podle tělesné hmotnosti dítěte. Pokud si nejste jistý(á) tělesnou hmotností dítěte, určete dávku podle věku dítěte. Jednotlivá dávka pro děti od 3 měsíců do 12 let je 10 – 15 mg/kg. Doporučené dávkování: 5 – 6 kg (3 – 6 měsíců): 3 ml, 7 – 8 kg(3 – 6 měsíců): 4 ml, 9 – 10 kg(6 – 12 měsíců): 5 ml, 11 – 13 kg(1 – 2 roky): 6 ml, 14 – 16 kg (2 – 3 roky): 8 ml, 17 – 20 kg (3 – 6 let): 10 ml, 21 – 25 kg (6 – 12 let): 13 ml, 26 – 33 kg (6 – 12 let): 16 ml, 34 - 40 kg (6 – 12 let): 20 ml. Přípravek může být podáván opakovaně podle potřeby s odstupem jednotlivých dávek nejlépe 6 hodin. Minimální interval mezi dvěma dávkami jsou 4 hodiny. Nepodávejte více než 4 jednotlivé dávky během 24 hodin. Celková denní dávka nesmí přesáhnout 60 mg/kg tělesné hmotnosti. Nepřekračujte doporučené dávkování. Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater. Nepodávejte společně s dalšími přípravky obsahujícími paracetamol. Bez porady s lékařem nepodávejte tento přípravek dítěti déle než 3 dny. Jestliže příznaky onemocnění přetrvávají, nebo pokud se objeví nové příznaky, jako silná bolest v krku, kašel, silná bolest hlavy, vyrážka nebo zvracení, vyhledejte lékaře, neboť se může jednat o vážnější onemocnění. Děti od 2 do 3 měsíců: Mohou užívat přípravek pouze ke snížení horečky po očkování. Doporučená jednotlivá dávka je 2,5 ml. Podávají se maximálně 2 dávky s odstupem nejméně 6 hodin. Přetrvává-li zvýšená teplota i po druhé dávce přípravku Panadol pro děti, je třeba vyhledat lékaře, který určí další léčbu.

Kontraindikace: Neužívejte přípravek Panadol pro děti: jestliže je Vaše dítě alergické na paracetamol nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku; při těžkém onemocnění jater (včetně akutní žloutenky). Panadol pro děti obsahuje paracetamol, a proto se nesmí podávat současně s jinými léky, které obsahují paracetamol nebo které poškozují činnost jater. Upozornění a opatření: Před podáním přípravku Panadol pro děti se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem: podáváte-li přípravek dítěti s onemocněním jater; podáváte-li přípravek dítěti s onemocněním ledvin; jestliže je dítě významně hubené; při nedostatku enzymu glukóza-6-fosfátdehydrogenázy; podáváte-li přípravek dítěti s hemolytickou anemií (chudokrevnost z rozpadu červených krvinek); jestliže Vaše dítě v minulosti mělo alergickou reakci po užití léků obsahujících kyselinu acetylsalicylovou anebo jiných léků proti bolesti a horečce ze skupiny tzv. nesteroidných protizánětlivých léčiv (nesteroidních antirevmatik), protože se nedá vyloučit podobná alergická reakce i po paracetamolu. Pokud Vaše dítě trpí některým z výše uvedených onemocnění, musíte se o vhodnosti používání přípravku předem poradit s lékařem. Přípravek není určen dětem do 3 měsíců s výjimkou snížení horečky po očkování, kde může být podán dětem od 2 měsíců. Přípravek je určen pro děti. Z bezpečnostních důvodů však uvádíme i informace týkající se těhotenství a kojení. Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat.

Výrobce: Novartis

EAN: 5054563932068

SUKL kód: 267046

Farmakoterapeutická skupina: Paracetamol

Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek