4 PORCEDo hodinky
Všechny suroviny snadno koupíte hned pod receptem
ROASTBEEF
- 1,5 kg nízkého roštěnce
- 60 g másla
- 100 ml worcesterské omáčky
- 100 ml řepkového oleje
- 3 lžíce plnotučné hořčice
- čerstvě nahrubo drcený pepř
- sůl
REMULÁDA
- 220 g majonézy
- 1 lžíce kaparů
- 2 středně velké nakládané okurky
- 1 menší stonek jarní cibulky
- šťáva z ½ citronu
- špetka pepře
- 1 lžička soli
JEŠTĚ POTŘEBUJETE
- kuchyňský provázek
- potravinářská fólie
SNOUBENÍ POKRMU S VÍNEM
- K hovězímu masu sáhněte po vínu plném, suchém, červeném a s výraznější tříslovinou.
PŘÍLOHA
- bageta
- brambory
Nabídka zboží se liší podle lokality. Zadejte, prosím, svoji adresu, ať víme, jaké zboží pro vás máme.
POSTUP NA ROASTBEEF
- 1Maso očistíme, odblaníme a svážeme kuchyňským provázkem, aby dostalo tvar válečku. Důkladně ze všech stran osolíme, opepříme a potřeme hořčicí. Nakonec maso pokapeme worcesterskou omáčkou, položíme na tác, přikryjeme potravinářskou fólií a necháme odležet přes noc v lednici. Několikrát otočíme.
- 2Troubu rozehřejeme na 150 °C.
- 3Maso vyndáme z lednice a necháme 1 hodinu odpočinout při pokojové teplotě. Do pánve rozpálené na vysokém ohni vlijeme olej a maso v něm zprudka opečeme ze všech stran dozlatova. Přendáme ho na plech, dáme do rozehřáté trouby a pečeme 30–35 minut.
- 4V rendlíku rozehřejeme máslo.
- 5Hotový rostbíf vyndáme z trouby, odstraníme provázek a maso ihned potřeme rozpuštěným máslem. Necháme na plechu 15 minut odpočinout.
- 6Rostbíf nakrájíme na tenké plátky a podáváme s vařenými bramborami a remuládou nebo tatarskou omáčkou.
POSTUP NA REMULÁDU
- 1Kapary nakrájíme nahrubo. Okurky nastrouháme najemno. Jarní cibulku nakrájíme na jemné nudličky. Všechny suroviny smícháme v misce dohromady a necháme alespoň 2 hodiny v lednici odpočinout.
Tip
Rostbíf pečte s vpichovým teploměrem. Aby byl dokonale růžový, teplota ve středu masa nesmí přesáhnout 55 °C. Po vyndání z trouby teplota uvnitř masa ještě stoupne.
Maso musíte nechat odpočinout. Kdybyste to neudělali a ihned po vyndání z trouby maso nakrájeli, vyteče z něj veškerá šťáva a bude suché a tuhé.
Rostbíf můžete podávat i studený – v tom případě jej po vytažení z trouby nepotírejte máslem. Zbavte ho kuchyňského provázkem až poté, co vychladne.
Roman Vaněk
S Rohlíkem jsme dali dohromady výběr nejoblíbenějších receptů z mých kuchařek a propojili je se správnými ingrediencemi. Dejte nám vědět, jak se vám jídlo povedlo #rohlikchef